آموزش ویندوز

اضافه کردن زبان فارسی به کیبورد ویندوز 10

اضافه کردن و تغییر زبان کیبورد به فارسی در ویندوز 10 بسیار ساده است.

زبان فارسی در ویندوز 10

از آنجایی که مایکروسافت زبان پیش فرض کیبورد ویندوز را انگلیسی در نظر گرفته است. به طور معمول کاربران ایرانی پس از نصب ویندوز، در اولین زمان، اقدام به اضافه کردن زبان فارسی به کیبورد ویندوز 10 می کنند.

با توجه به این که نصب زبان فارسی (Add Language Persian) به کیبورد ویندوز 10 برای برخی کاربران سخت می باشد. در این پست از مجله تخصصی دوباره کالا، نحوه افزدون و تغییر زبان کیبورد ویندوز 10 (Windows 10) را آموزش می دهیم. 

آموزش افزودن زبان فارسی به کیبورد ویندوز 10

ابتدا در قسمت جست و جو ویندوز 10 عبارت “language setting” را سرچ کنید و مطابق تصویر زیر وارد تنطیمات زبان ویندوز 10 بشوید.

وارد شدن به تنظیمات زبان ویندوز 10 - دوباره کالا

بعد از وارد شدن به تنظیمات زبان در ویندوز 10، مطابق تصویر بر روی دکمه “add a language” کلیک کنید. تا بتوانید زبان فارسی یا هر زبان دیگری را که مدنظر دارید به کیبورد ویندوز 10 خود اضافه کنید.

اضافه کردن زبان فارسی ویندوز 10 - دوباره کالا

بعد از کلیک بر روی “add a language” یک پاپ آپ برای شما باز می شود. برای سهولت پیدا کردن زبان فارسی، در قسمت جست و جو عبارت “persian” را وارد کنید. گزینه اول را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه next کلیک کنید.

تنظیمات زبان نوشتاری در ویندوز 10

حالا وارد مرحله آخر نصب زبان فارسی در ویندوز 10 خود شده اید.

این جا باید تصمیم بگیرید که آیا این زبان انتخاب شده را فقط برای کیبورد می خواهید یا محیط ویندوز 10 شما نیز به این زبان تغییر کند؟

در صورتی که میخواهید ویندوز 10 به صورت کلی فارسی شود، تیک گزینه دوم را نیز بزنید. اما اگر فقط می خواهید زبان فارسی را به کیبورد خود اضافه کنید، گزینه دوم را خالی بگذارید و دکمه “install” را بزنید. 

تغییر زبان ویندوز 10 - دوباره کالا

در مدت زمان کوتاهی، زبان فارسی دانلود می شود و بر روی کیبورد شما در ویندوز 10 نصب خواهد شد.

چگونه زبان کیبورد رو عوض کنم؟

خب، در تمام ویندوز ها شما برای تغییر زبان کیبورد می توانید از ترکیب دکمه های alt+shift استفاده کنید.

جایگاه حروف فارسی در کیبورد، کجاست؟

در بسیاری از لپ تاپ های استوک و بعضی از لپ تاپ های نو، حروف فارسی روی کیبورد وجود ندارد. این تصویر راهنمایی برای جایگاه حروف فارسی روی کیبورد است تا زمانی که شما برچسب کیبورد فارسی را خریداری کنید و بر دکمه های کیبورد خود بچسبانید و تایپ راحت تری داشته باشید.

می توانید از طریق لینک زیر، برچسب کیبورد فارسی را از فروشگاه آنلاین لپ تاپ دوباره کالا خریداری کنید.

جایگاه حروف فارسی در کیبورد

 

روش های مختلفی برای تغییر زبان ویندوز 10 دارید. از نصب نرم افزار گرفته تا تنطیمات خاص دیگری در خود ویندوز 10. اما ما راحت ترین و سریع ترین روش را برای شما آموزش دادیم، تا در کمترین زمان ممکن، زبان فارسی را به کیبورد ویندوز 10 خود اضافه کنید.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات زبان نوشتاری (کیبورد) و دیداری (محیط ویندوز) در ویندوز 10 به صفحه ی رسمی مایکروسافت مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا