بررسی لپتاپ ها (برند و مدل)

معرفی انواع لپ تاپ های 2 در 1 + بهترین لپ تاپ های هیبریدی ۲۰۲۱

انواع لپ تاپ های هیبریدی (قابل تبدیل 2 در 1) در دو دسته بندی ۳۶۰ درجه و تبلت شو تقسیم می شوند.

آیا خرید انواع لپ تاپ های دو در یک کار درستی است؟

آیا نمی توانید بین خرید لپ تاپ و تبلت تصمیم بگیرید؟ هر دو آن ها را با خرید لپ تاپ های 2 در1 بدست آورید. مشاوره خرید ما به شما کمک می کند که کدام یک از انواع لپ تاپ های 2 در 1 (لپ تاپ 360 درجهلپ تاپ تبلت شو) مناسب شما هستند. (ما تعداد زیادی از آنها را بررسی کرده ایم.). از طرفی می توانید قبل از خرید لپ تاپ استوک لمسی، پست مقایسه لپ تاپ لمسی و غیرلمسی را در مجله دوباره کالا بخوانید.

سالهای گذشته که به یک کامپیوتر قابل حمل واقعی احتیاج داشتید، تنها راه تهیه آن خرید لپ تاپ عادی بود. با گذشت زمان و قدرتمندتر شدن پردازنده های موبایل و انعطاف پذیری بیشتر سیستم عامل ها، شما انتخاب دیگری داشتید: انواع لپ تاپ های 2 در 1.
در همین ابتدا به این نکته اشاره کنم که لپ تاپ های 2 در 1 همان لپ تاپ های هیبریدی هستند.

لپ تاپ هیبریدی چیست؟

در انواع مختلف لپ تاپ های هیبریدی (قابل تبدیل 2 در 1) شما می توانید به صورت همزمان لپ تاپ سنتی را در کنار یک تبلت لمسی با هم داشته باشید.

فقط مسئله زمان بود تا تولیدکنندگان بزرگ بفهمند که برای تبدیل لپ تاپ به یک تبلت و بالعکس کافی است تا کیبورد کم و زیاد شود. و محصولی فوق العاده و جذاب ساخته شود. البته توجه داشته باشید که به صورت همزمان نبود رابط کاربری مناسب که بتوانیم در لپ تاپ و در تبلت به صورت همزمان استفاده کنیم مشکل دیگری بود که توسط مایکروسافت با ویندوز 10 به صورت کامل از بین رفت.

انواع لپ تاپ های ۲ در ۱

به بیان ساده لپ تاپ 2 در 1 (همان لپ تاپ هیبریدی) یک لپ تاپ قابل تبدیل به تبلت است. که این مدل لپ تاپ دارای صفحه نمایش لمسی و همچنین کیبورد فیزیکی است. زمانی که به لپ تاپ با کیبورد نیاز دارید می توانید به صورت عادی از لپ تاپ 2 در 1 خود استفاده کنید و در صورتی که زمان زیادی به کیبورد فیزیکی نیاز ندارید، و فقط صفحه نمایش مثل یک موبایل کار شما را راه می اندازد می توانید با جدا کردن صفحه کلید یا چرخش کامل آن، یک تبلت داشته باشید و فقط در مدت یک ثانیه مدام بین این دو حالت تغییر کنید

لپ تاپ تبلت شو hp در حالت چادر - دوباره کالا

دقت کنید که شما در زمان خرید لپ تاپ 2 در 1 همچنان سیستم عامل Chrome یا ویندوز 10 خود را خواهید داشت. از طرفی هنوز خط لپ تاپ های 2 در 1 (هیبریدی) اپل راه نیفتاده است اما اپل برای ipad, ipadpro کیبورد فیزیکی اختیاری در هنگام خرید در نظر گرفته است! پس به زودی شاهد لپ تاپ های 2 در 1 در محصولات برند اپل خواهیم بود

لپ تاپ تبلت شو کروم بوک در حالت چادر laptop chorombokk - دوباره کالا

دسته بندی لپ تاپ های 2 در 1

به صورت کلی لپ تاپ های 2 در 1 را به دو دسته بندی تقسیم می کنیم : لپ تاپ 360 درجه (که کیبورد فیزیکی جدا نمی شود) و لپ تاپ تبلت شو (کیبورد به صورت کامل جدا می شود).
پس تفاوت اصلی بین این دو مدل، در نوع حذف کردن کیبورد آن ها است. و تشابه آن ها در صفحه نمایش لمسی است.

ویژگی های اصلی انواع لپ تاپ 2 در 1

 • صفحه نمایش لمسی
 • سیستم عامل تبلت و لپ تاپ به صورت همزمان
 • حذف کردن کیبورد (با روش های مختلف = تفاوت اصلی انواع لپ تاپ 2 در 1)

1. لپ تاپ های هیبریدی مدل لپ تاپ های 360 درجه

چرخش به حالت های مختلف، این مدل لپ تاپ های دو در یک بیشتر یک لپ تاپ هستند تا تبلت.

لپ تاپ 360 درجه می تواند از لپ تاپ به تبلت تبدیل شود و دوباره و در کمتر از یک ثانیه به حالت لپ تاپ برگردد، در اکثر این مدل لپ تاپ ها از طراحی لولا استفاده می شود که امکان چرخش کیبورد به صورت 360 درجه را دارد.
اگر قصد استفاده زیاد از کیبورد را دارید لپ تاپ های 360 درجه بهتر از لپ تاپ های تبلت شو است زیرا تضمین می کنید که همیشه کیبورد فیزیکی را همراه خود دارید (تایپ یک گزارش تجاری عادی با صفحه کلید مجازی، تجربه ای است که برای بدترین دشمن خود آرزو نمی کنید.)

لپ تاپ تبلت شو با قابلیت چرخش 360 درجه hp اسپکتر - دوباره کالا - زاویه ی نزدیک از لولا

به دلیل طراحی لولا ها به صورت 360 درجه شما می توانید این لپ تاپ ها را در حالت های مختلف ایستاده، چادر، تبلت و … استفاده کنید

در لپ تاپ های 360 درجه، باتری و مادربرد دستگاه در پایه (کیبورد) قرار دارد زیرا همیشه به قسمت صفحه نمایش لمسی متصل است در نتیجه باعث می شود باتری با طول عمر بیشتر و پردازنده های بهتری با سیستم سرمایش مناسب مورد استفاده قرار بگیرد

معایب لپ تاپ های 360 درجه 

 • ضخامت بالا به دلیل طراحی سخت و پیچیده لولا 360 درجه
 • وزن بالا در حالت استفاده به صورت تبلت به دلیل عدم امکان جدایی کیبورد

2. لپ تاپ هیبریدی مدل لپ تاپ تبلت شو

لپ تاپ تبلت شو را می توان به دو دستگاه در یک خرید توصیف کرد، این مدل لپ تاپ های هیبریدی بیشتر یک تبلت هستند تا لپ تاپ.

در این مدل شما می توانید قسمت کیبورد لپ تاپ را جدا کنید و وقتی لپ تاپ شما تبدیل به تبلت شد با کمترین وزن حمل کنید. لپ تاپ های تبلت شو مختلف سرفیس مایکروسافت (خانواده های سرفیس بوک ، پرو و ​​گو) مدل های پیشتاز این نوع لپ تاپ 2 در 1 هستند. برای آشنایی بیشتر با لپ تاپ های سرفیس پست سرفیس چیست را در مجله دوباره کالا بخوانید.

تبلت های این مدل لپ تاپ ها به تنهایی کمتر از یک کیلوگرم وزن دارند و با اضافه شدن کیبورد به آنها وزن کلی لپ تاپ دو برابر می شود زیرا در کیبورد از باتری های اضافه جهت شارژدهی بیشتر و پورت های بیشتری استفاده شده است البته در بعضی از مدل ها کیبورد بسیار سبک و باریک طراحی شده است که شامل این افزایش وزن نمی شود.

لپ تاپ های تبلت شو مایکروسافت سرفیس در حالت ایستاده - دوباره کالا

مزایای کیبورد لپ تاپ های تبلت شو این است که، سبک تر و نازک تر از حالت عادی هستند. اما عیب اصلی این مدل لپ تاپ در این است که تمام وزن لپ تاپ در صفحه نمایش قرار دارد. و استفاده مداوم از آن شاید شما را اذیت کند. پس بهتر است تصمیم بگیرید که گرفتن یک تبلت سنگین در دستانتان برای شما راحت تر است یا یک لپ تاپ؟

معایب لپ تاپ تبلت شو

 • تمام وزن آن ها در مانیتور است
 • قدرت و شارژدهی کمتر

مشخصات فنی لپ تاپ های هیبریدی

بقیه مشخصات (اندازه صفحه نمایش، فضای ذخیره سازی، پردازنده استفاده شده و غیره) برای هر دو مدل لپ تاپ 2 در 1 (360 درجه و تبلت شو) همان خطوط لپ تاپ های استاندارد را دنبال می کنند به این معنی که اگر هزینه کنید می توانید سرعت اضافی، ویژگی های جذاب تر، یا یک طراحی نازک تر داشته باشید.

لپ تاپ 2 در 1 مدل لپ تاپ تبلت شو - دوباره کالا

اما به صورت کلی در نظر داشته باشید که لپ تاپ های 360 درجه به دلیل حضور مادربرد در کیبورد و حضور مداوم کیبورد در کنار صفحه نمایش معمولا قدرت بیشتری نسبت به لپ تاپ های تبلت شو دارند که تمام کانفیگ در قسمت تبلت وجود دارد

قیمت و خرید لپ تاپ 2 در 1 (هیبریدی)

قیمت لپ تاپ های هیبریدی در هر دو مدل تبلت شو و 360 درجه در مقایسه با لپ تاپ های سنتی با کانفیگ برابر، اندکی گران تر است که با توجه به صفحه نمایش لمسی و طراحی باریک و سبک قابل درک و چشم پوشی است

در زیر 5 مدل برتر لپ تاپ های 2 در1 سال 2021 که بررسی کرده ایم، آورده شده است. ما همیشه لیست را به روز رسانی می کنیم تا جدیدترین محصولات را در آن بگنجانیم، بنابراین مرتباً این پست و صفحه را بررسی کنید.

ویژگی های انتخاب یک لپ تاپ هیبریدی برای خرید بهتر کدام است؟

ما در دوباره کالا به صورت کلی 5 گزینه را برای انتخاب یک لپ تاپ هیبریدی در نظر می گیریم. جهت راهنمایی بیشتر و خریدی موفق با کارشناسان دوباره کالا در تماس باشید.

 1. پردازنده را اینتل انتخاب کنید.
 2. سیستم عامل ویندوز داشته باشد.
 3. اندازه مانیتور، کیفیت تصویر و قدرت گرافیک.
 4. نوع لپ تاپ هیبریدی با توجه به نیاز شما (تبلت شو یا 360 درجه).
 5. قیمت 🙂

آیا اپل لپ تاپ هیبریدی دارد؟

مدت های زیادی است که برند اپل در برابر این که iPad خود را یک لپ تاپ 2 در 1 نامگذاری کند، مقاومت می کند. ویژگی هایی مثل صفحه کلید جدا، صفحه نمایش لمسی، سیستم عامل و … همه خبر از یک لپ تاپ قابل تبدیل 2 در 1 می دهند اما خود اپل iPad را اینگونه نامگذاری نمی کند.

بهترین لپ تاپ های 2 در 1 سال 2021

بهترین لپ تاپ هایی که می توانند جایگزین تبلت شما باشند. لپ تاپ هیبریدی (دو در یک) می باشد.

لینک محصولات در فروشگاه های اصلی سازنده می باشد

1) Dell XPS 13 2-in-1

2) Lenovo Chromebook Duet (10.1″) 2 in 1

3) HP  Spectre x360 2-in-1 13

4) HP Envy X360 2-in-1 15.6

5) Microsoft Surface Go 2 – 10.5

اگر به قابلیت تبلت شوندگی لپ تاپ های هیبریدی را نیازی ندارید؟ به لیست قیمت لپ تاپ استوک در فروشگاه آنلاین دوباره کالا سر بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا